Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
KošHľadať
 
 

TJ Družstevník Koš

Telovýchovná jednota Družstevník Koš

Telovýchovná jednota Družstevník Koš vznikla v roku 1961, keď sa pôvodná TJ Sokol zmenila na TJ Družstevník Koš. Prvým predsedom TJ bol Ján Lacuška. V tomto roku vznikajú v TJ nové oddiely – šachový, hokejový a hádzanársky.

V roku 1972 sa začal prestavba pôvodného ihriska, vybudoval sa nový telovýchovný objekt, ktorý bol daný do prevádzky  dňa 1.9.1973. Zaujímavosťou je , že dňa 21. júla 1977 sa na tomto futbalovom štadióne uskutočnilo futbalové stretnutie našich futbalistov s družstvom CSKA Moskva.  

Aj napriek tomu, že v obci Koš došlo vplyvom poddolovania k vysťahovaniu obyvateľov , športový život a najmä futbal v nej pulzuje i naďalej. V roku 1997 bol vybudovaný nový športový areál. Futbalisti majú v súčasnosti k dispozícii dve trávnaté ihriská, ihrisko s umelou trávou na minifutbal a počas zimných mesiacov využívajú na tréningy telocvičňu.

V súčasnosti  má TJ Družstevník Koš zaregistrované tri mužstvá: žiaci, dorastenci a muži. Súčasným predsedom telovýchovnej jednoty je pán Imrich Beneš.

 


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Gotická svätyňa sv. Andreja

slovensko.sk

Virtuálny cintorín

webygroup
ÚvodÚvodná stránka